Zákonné pojištění vozidel – kalkulačka

By | 9.4.2014

Začátkem roku došlo u mnoha řidičů ke zdražení cen pojištění auta a to jak povinného ručení, tak havarijního pojištění. Důvodem je možná to, že mnoho poskytovatelů a zprostředkovatelů pojištění přestalo využívat flotilovou metodu, kdy pojišťovali různá auta od více řidičů dohromady a získali tak na pojištění slevu.

Dnes ale stále existuje metoda, jak lze na zákonném pojištění vozidel ušetřit, stačí k tomu využít online kalkulačku, kterou najdete přímo na tomto webu.

Co je zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění automobilů je u nás známější spíše pod názvem povinné ručení. Jde o pojištění, který musí mít vyřízené každý řidič, který chce se svým autem vyjet na komunikace. Může totiž dojít k havárii a v případě takové nehody by ne vždy měl řidič na zaplacení škod.

Právě proto se využívá povinné ručení, které hradí škody na zdraví či majetku, které způsobíte provozem svého vozidla.

Jak probíhá výpočet ceny?

Protože je riziko u různých řidičů a vozů variabilní, nejsou ceny pojištění vozidel pevné ale dělá se pro ně speciální výpočet dle různých parametrů.

Parametry se týkají třeba výkonu vozidla a objemu motoru, staří auta anebo paliva, na které jezdíte.

Ohledně řidiče se pojišťovny zajímají o místo bydliště, věk, počet let kdy řídíte a také počet nehod, které jste v minulosti způsobili.

Příklady

  • Extrémně levné zákonné pojištění vozidel bude mít tedy třeba řidič, který je starší a má už hodně naježděných let bez nehody, bydlí na venkově a má lehké auto s nízkým výkonem.
  • Oproti tomu mladý řidič, který zrovna dostal řidičák, žije v Praze a má výkonné auto zaplatí pojištění velmi drahé.

Jak ušetřit?

Úspora na pojištění vozidel (ať už zákonné nebo havarijní) je možné a to změnou pojišťovny. Mnohé pojišťovny si totiž účtují za pojistku na auto opravdu nemalé peníze a vy díky změně pojišťění můžete ušetřit klidně až polovinu finančních prostředků.

To, zda můžete ušetřit si můžete vypočítat ihned online, díky kalkulačce cen pojištění.