Půjčka pro studenty bez příjmu

By | 19.6.2014
studentska pujcka

Patříte mezi studenty, kteří nemají příjmy zrovna vysoké anebo žádné, ale přesto jste se dostali do situace, kdy si potřebujete nějaké peníze vypůjčit a hledáte možnosti získání půjčky, třeba i přes internet?

Poskytování půjček lidem, kteří nemají příjem ani žádné další zajištění zrovna není oblibou bank, takže je velmi nepravděpodobné, že by vám dali úvěr tam. Možností je naštěstí více a půjčit si můžete i v nebankovním sektoru.

Právě zde totiž fungují menší společnosti, které lidem schválí úvěr i když na tom nejsou s bonitou zrovna nejlépe.

Šanci na získání malé studentské půjčky tak mají například i lidé, kteří mají zápis v registrech dlužníků anebo ti, kteří jsou už dlouho nezaměstnaní a nemohou doložit svůj příjem.

Jak fungují rychlé studentské půjčky?

Rychlé půjčky do 5000 až 10 000 Kč jsou právě těmi úvěry, kdy není kontrola bonity a solventnosti klienta tolik potřeba. Půjčit si zde můžete pár tisíc, maximum je většinou 10 000 Kč ale jsou i výjimky (Zaplo půjčka, Kredito24 půjčka).

Splatnost je v řádech týdnů, u Ferratum pak až 45 dnů. Dluh splácíte jednorázově, před uplynutím období splatnosti.

Výhoda bývá v tom, že vám některé nebankovní společnosti poprvé půjčí peníze bez navýšení, takže neplatíte žádný úrok a splatíte jen přesně tolik, kolik jste si půjčili. Tohle však platí jen v případě první půjčky pro studenty, jestliže si budete půjčovat opakovaně, navýšení platit už musíte.

Jaké jsou podmínky?

Podmínky pro to, abyste mohli získat některou z rychlých půjček nejsou vůbec náročné. Stačí vám často jen účet v bance, občanka, mobil a vyplnění žádosti na jejich webu.

Nemusíte nikam chodit, vše se vyřídí přes internet. V některých případech je potřeba poslat vytisknutou smlouvu poštou anebo platit poplatek 1 kč převodem ze svého účtu, ovšem není to podmínkou.