Nejlepší běžný účet pro rok 2014

By | 11.7.2014

Běžný účet už v současné době představuje naprostý základ pro hospodaření s financemi jak osobními, tak firemními. Všechny banky v České republice mají běžný účet ve své nabídce a slouží především pro hotovostní a bezhotovostní operace s financemi jak na území ČR, tak i v zahraničí.

Finanční úřady si za vedení účtu a operace účtují bankovní poplatky v nejrůznějších výších, ovšem vzhledem k velké konkurenci se bankovní instituce předhání v tom, která klientům poskytne nejlepší běžný účet pro rok 2014. Některé banky nabízí zřízení a vedení běžného účtu takřka zdarma. Snad u všech bank je také možné si společně s běžným účtem sjednat také různé typy úvěrů nebo kreditních karet.

Klienti bank přestávají být konzervativní a hledají nejvýhodnější podmínky, srovnávají a hledají nejlepší běžný účet pro rok 2014. Přestup k jiné bance je naprosto jednoduchý, a tak klienti výhod jiných bank hojně využívají.

Nejedna banka v ČR nabízí vedení běžného účtu i další služby (např. odchozí platby apod.) zcela zdarma. Teprve nedávno se mezi adepty na nejlepší běžný účet pro rok 2014 zařadila GE Money Bank a novým konkurentem je také UniCredit Bank.

Jaký je nejlepší běžný účet pro rok 2014? Pojďme si představit ty nejvýhodnější!

UniCredit Bank představuje běžný účet s názvem U konto, který je zcela zdarma, ovšem pod podmínkou, že vám na něj měsíčně přijde částka ve výši minimálně 12 000 korun. Zdarma je pak embosovaná platební karta, tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkaso. V ČR a po celém světě je výběr z bankomatů též zdarma.

mBank byla první bankou, která běžný účet zdarma v ČR zavedla. Klienti zde naplatí ani za vedení, ani za bezkontaktní platební kartu či tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkasa. Výběry z bankomatů jsou však zpoplatněny.

Fio banka nevyžaduje platby za vedení účtu ani za tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkasa. Měsíčně je prvních 10 výběrů z bankomatu zdarma a jestliže za měsíc platební kartou utratíte 4 000 korun, máte v dalším měsíci 1 výběr z bankomatu jiné banky zdarma. Pokud utratíte 8 000 korun, máte zdarma 2 výběry,…atd. až do 5 výběrů zdarma.

Dalším adeptem na nejlepší běžný účet pro rok 2014 je Air bank. Zdarma jsou zde všechny výše uvedené služby a krom toho také výběr z bankomatů Air bank. U konkurenčních bankomatů platíte 25 korun.

Běžný účet u Equa bank vyjde měsíčně na 99 korun. Jestliže vaše příchozí platby přesáhnou 10 000 korun a nebo celkový počet vkladů neklesne pod 100 000 korun, popř. máte-li u této banky spotřebitelský nebo hypoteční úvěr, jsou veškeré služby zdarma, stejně jako výběr ze všech bankomatů v ČR.

Mezi banky, které nabízí nejlepší běžný účet pro rok 2014 se řadí také Zuno, GE Money bank, Sberbank nebo Poštovní spořitelna.

A jaká banka je právě ta Vaše? Podělte se o to s námi v diskuzi..