Jaká je nejlepší kreditní karta?

By | 11.7.2014

Jednou z priorit českých bank jsou bezesporu kreditní karty a každá z nich nabízí různé podmínky, přičemž výhodnější jsou často poskytovány klientům s dobrou historií v dané bance. Velmi důležité hledisko představuje také pravidelný příjem klienta, podle kterého je následně určena výše úvěrového rámce. Která z bank nabízí nejvýhodnější podmínky a jaká je nejlepší kreditní karta?

Takřka všechny kreditní karty jsou přednostně určeny pro platby, ale některé finanční instituce nabízí také výhodné výběry z bankomatů. Kreditní karta je skvělým pomocníkem rodinného rozpočtu a pokud vše vhodně naplánujeme, je možné si v bezúročném období půjčovat peníze zcela zdarma. Jaká je nejlepší kreditní karta podle bezúročného období? Předně je třeba vědět, že bezúročné období se pohybuje od 40 do 76 dnů. Nejdelší dobu bez úroků poskytuje Komerční banka, ovšem za méně výhodných podmínek.

Jaká je nejlepší kreditní karta? Běžná nebo zlatá? Běžná kreditní karta je rozšířenější, určená běžným občanům, kdežto zlatá je udělována klientům, kteří hodně utrácí nebo se to vzhledem k výši jejich konta předpokládá. Zlatá kreditní karta není zdarma, ale často je u ní vyšší poplatek. Na druhou stranu disponuje vysokým limitem a celou řadou výhod.

Citibank – jaká je nejlepší kreditní karta od Citibank? Mezi výborně hodnocené patří karta Citi Life s ročním poplatkem 600,- Kč, úrokem pro bezhotovostní platby 23,99% p.a. a měsíčními splátkami 3,2%. Bezúročné období trvá až 55 dní. Citibank se může také chlubit největším počtem vydaných kreditních karet v ČR. Celkem 55 bezúročných dní je u nás jedna z nejdelších nabízených dob, měsíčně vás její vedení nestojí buď nic nebo 50,- Kč a svým držitelům nabízí celou řadu výhod.

mBank – u mKreditky classic získá klient po dobu prvních dvou měsíců 2% zpět z každého nákupu. Vedení karty je zdarma a bezúročné období trvá 54 dní. Nejzajímavější je však hodnota minimální splátky. Ta je 3% z vyčerpané částky, což je v ČR vůbec nejnižší hodnota.

Komerční banka a její kredití karty – na první dojem je mimořádně lákavé bezúročné období, které trvá 76 dní, ovšem pod podmínkou, že držitel karty musí současně vlastnit věrnostní kartu T-Mobile a že kreditní kartou běžně platí. Kreditní karta od Komerční banky má celkově celou řadu podmínek a za vedení se platí i v případě, že karta po vydání nebyla aktivována.

Česká spořitelna – jaká je nejlepší kreditní karta České spořitelny? Dobře hodnocená je kreditní karta Premier Visa Infinite. Je výhodná především pro ty, co kartu používají pro platby každý den. Vydání a vedení karty není zpoplatněno a bezúročné období trvá až 55 dní s minimální měsíční splátkou 3,2%.

Zuno – tato banka nabízí u kreditní karty až 50 bezúročných dní, vydání i vedení není zpoplatněno a navíc si držitel může sám vybrat datum splatnosti. Kartou lze platit po celém světě.

Jaká je nejlepší kreditní karta? Pokud shrneme všechny podmínky a nabídky, musíme říci, že těžkou konkurencí pro ostatní jsou kreditní karty od Citibank. Zajímavá je ale také karta od Zuno.

A jaká je Vaše nejlepší kreditní karta, podělte se o to s námi v diskuzi..