Jak spořit?

By | 25.7.2013

Před několika lety byly hitem vkladní knížky, kam lidé ukládali své naspořené peníze. V současné době jsou populárnější spořicí účty. Jejich hlavní výhodou je okamžitý přístup k uloženým financím a navíc vyšší úrokové sazby než na Vašem obyčejném běžném účtu. Pokud plánujete spořit delší dobu, mohlo by být pro Vás ještě výhodnější stavební spoření. Peníze sice na tomto typu účtu musí zůstat po dobu 6 let, ale stát k Vašim úsporám může přidat státní podporu až ve výši 3000 Kč.

A jak peníze opravdu naspořit, abyste je dále mohli zhodnotit? Způsobů není až tak málo a pár jich můžeme uvést. Pokud opravdu něco nezbytně potřebujete koupit (například nový domácí spotřebič), dívejte se po slevách a porovnávejte ceny u jednotlivých obchodníků. Můžete tak ušetřit slušné peníze.

Dále můžete například omezit obědy v restauracích. Samozřejmě je jednodušší, když Vám jídlo někdo přímo předloží, ale divili byste se, jak se na domácí stravě dá ušetřit. Možností, jak ušetřit je samozřejmě mnoho, ale jako poslední uvedu přepravovat se městskou hromadnou dopravou. Souhlasím, že rozhodně nejde o nějak pohodlný způsob přepravy, ale je až překvapující, kolik tímto způsobem ušetříte za benzín do Vašeho automobilu.