Jak si rychle půjčit a neprohloupit?

By | 27.8.2017

Dostali jste se do finančních problémů, ze kterých byste se mohli dostat pomocí menší finanční injekce? Pokud vám stačí pár set až tisíc korun, požádejte si o rychlou online půjčku. Ještě předtím si však přečtěte základní zásady bezpečného půjčování a praktické tipy.

Kdy je rychlá půjčka nejlepším řešením?

Rychlé SMS půjčky mohou být dobrým krokem vždy, když váš rozpočet nabourá nečekaný výdaj v podobě porouchaného automobilu či spotřebiče, nedoplatku za energie apod. Velkou výhodou tohoto specifického mikroúvěru je jediná splátka na konci předem stanoveného období (obvykle do 30 dní). Nestihnete-li peníze vrátit v termínu, můžete si ho za určitý poplatek posunout až o několik týdnů.

pujcky-radce.cz_viasms_cz_01

Na co si dát pozor?

Půjčky online od prověřených společností jsou bezpečné, ale přesto si dejte záležet při výběru konkrétního produktu. Jednotlivé nabídky jsou v mnoha ohledech rozdílné a mohou se lišit v úrokové sazbě, sankcích a v dalších parametrech. Vyberte si vždy půjčku, která je nejvýhodnější a vyhovuje vám i po stránce splácení.

 

Vždy si důkladně přečtěte smluvní podmínky a jakékoliv nesrovnalosti zkonzultujte s někým, kdo se v problematice vyzná. Případně se rovnou obraťte na jinou nebankovní společnost, která má smlouvu natolik transparentní, že jí porozumíte hned napoprvé.pujcky-radce.cz_viasms_cz_02

Ručení, zástavy a prázdné směnky

Narazili jste na půjčku, která se sice tváří výhodně, ale má jeden drobný „háček“, a to v podobě ručení majetkem? Pamatujte si, že solidní poskytovatelé mikroúvěrů nikdy ručení či zástavu nevyžadují. Nenechte se nalákat ani na podpis prázdného formuláře či směnky. Nic z toho nebudete v souvislosti s malou půjčkou potřebovat. Prověřené firmy vám naopak poskytnou první půjčku bezúročně, takže nezaplatíte ani korunu navíc.