Jak se nedostat do registru dlužníků?

By | 31.7.2013

Jelikož mám osobní zkušenost s registrem dlužníků, tak se pokusím sepsat tento článek o tom jak se vlastně do registru dlužníků můžete dostat, jak vlastně registr funguje a v neposlední řadě také jak odstranit záznam v registru dlužníků. Jak asi všichni víte, tak vymáhání pohledávek zveřejněním dlužníka je dnes již běžnou praxí a proto třeba tento článek někomu pomůže takovéto situaci předejít.

Registr dlužníků je skutečně velmi negativní a hlavně pokud je veřejný na internetu. Představte si, že plánujete žádat například o hypotéku anebo jinou bankovní půjčku anebo možná ještě  v tom horším případě, si představte, že podnikáte a díky záznamu v takovém negativním seznamu dlužníků již nezískáte ani jednu zakázku.

Pokud se do registru dlužníků dostanete, je velmi těžké váš záznam z něj po zaplacení pohledávky odstranit. Jeden konkrétní registr vás nechá zveřejněn po dobu 3 let od zaplacení dluhu a jiný vás zase odstraní ihned po uhrazení závazku. Ani jeden však není oficiální český registr dlužníků. Ten, který se označuje slovy „oficiální“ anebo dokonce „centrální“ je pouze podvod se snahou vzbudit v uživatelích dojem, že je to oficiální registr řízený ČR.

Pokud chcete předejít vašemu zveřejnění v nějakém negativním seznamu dlužníků a neplatičů, tak pro vás mám pouze jednu ale přitom zásadní radu. Hlídejte si datum splatností vašich závazků a nepodepisujte nevýhodné úvěrové půjčky lichvářů.