Jak na nebankovní půjčky

By | 1.6.2014
nebankovni-pujcky

V základě se půjčky dělí na bankovní a nebankovní. Ty druhé jmenované však není nutno házet do jednoho pytle, protože jich existuje ohromné množství, a dokonce samotné společnosti, jež tyto krátkodobé úvěry poskytují, se již přímo specializují na konkrétní typy, jako jsou například nebankovní půjčky ihned.

Co jsou nebankovní půjčky ihned

Ihned je to důležité slovo, které označuje celou specifikaci tohoto typu půjček. Základní vlastnost nebankovní půjčky ihned je rychlost, se kterou je nejen půjčka vyřízena, ale i schválena a podrobně rychle jsou dodány peníze.

Navíc jsou tyto půjčky maximálně rozmanité, v závislosti na obnosu peněz, který je půjčen, dále pak na době splácení, účelu, či nemelu, tedy půjčka bez účelu a mnoho dalšího.

Obzvlášť termín „mikropůjčka“ se stal v poslední době velice oblíben, jak pro poskytovatele, tak i samotné žadatele, jež mikropůjčku stále častěji vyhledávají.

Výše půjčky, doba splatnosti a další důležitá data jsou individuální termíny, které určují poskytovatelé nebankovních půjček ihned, ale většinou přistupují k vytvoření nabídky na základě všeobecné poptávky.

Tím snadno snesou konkurenční boj a kdo lépe a dříve na poptávku zareaguje, ten může očekávat vzrůstový obrat. Půjčky ihned z nebankovního sektoru se většinou splácí jednorázově, popřípadě ve formě několika málo splátek.

Tyto půjčky se také vyznačují tím, že maximální doba splatnosti je snad měsíc, měsíc a půl výjimečně. Můžete si však půjčit na co chcete, nikdo po vás nebude slídit a požadovat určení, proč si dané peníze půjčujete.

Výhody nebankovních půjček ihned

Krátkodobá mikropůjčka ihned má řadu výhod, na které je nutno poukázat a odůvodňuje, proč je lidé vyhledávají.

Rychlost vyřízení

První velkou výhodou je rychlost, se kterou je celá půjčka vyřízena. Tím, že není potřeba uvádět množství dat, je prakticky půjčka ihned schválena – odtud také její označení.

Jednoduchost a žádné zbytečné formality

S tím také souvisí samotné vyřízení půjčky. Žadatel není představen před nutnost uvádět řadu informací o sobě a širokém okolí. Postačí pár základních údajů, na jejichž základě je pak půjčka vystavena.

Dostupnost

O tento typ půjčky žádají lidé, jež obvykle potřebují vyřešit akutní tíživou situaci, což znamená, že je poskytovaná snad všem svéprávným a dospělým občanům. Opět není nutné dokládat svůj příjem a tudíž je půjčka rychle a snadno schválena, proto je velice dostupná pro širokou veřejnost.

Pohodlnost

Jestliže o nebankovní půjčku ihned žádáte, již ani nemusíte nikam docházet, dokonce ani není nutné, aby vás navštívil obchodní zástupce společnosti a půjčku s vámi sjednal. Z pohodlí svého domova, formou on-line vyřízení na internetu nebo přes telefon si půjčku snadno a rychle vyřídíte.

Variabilita

Trh s nebankovními půjčkami je v posledních letech dost horké zboží. Což dobře vědí poskytovatelé, takže jsou schopni přizpůsobit jednotlivé produkty tak, aby pro žadatele a potenciální klienty byly opět o něco atraktivnější a potřebnější, současně i dostupnější. Nebankovních půjček je tak ohromné množství na současném českém trhu.

Nevýhody nebankovních půjček ihned

nebankovni-uverySoučasně, jako má takový půjčka své výhody, tak má i několik nevýhod. V základě jde o apelaci na vlastní výhody.

Tím, že není nutné dokládat příjem a řadu dalších údajů, je tak nějak počítáno s tím, že žadatel nebude půjčku splácet tak, jak bylo sjednáno a tudíž je takový úvěr zatížen mnohdy až přemrštěným úrokem.

Jestliže je člověk v opravdové finanční tísni, s půjčkou souhlasí, i když o skutečnosti je zpraven. Dalším bodem, se kterým je nutno počítat, že ne všechny společnosti jsou seriózní a mnohdy se tak lidé dostanou do nepříjemné duhové pasti.

Poskytovatelé nebankovních půjček ihned

Kredito24

Česká společnost, poskytující nebankovní půjčky má zámezí ve své mateřské společnosti v Německu. Soustřeďuje se především na poskytování mikropůjček, a prezentuje se s rychlým vyřízením půjčky, které proběhne do patnácti minut od prvního kontaktu.

Žadatel může o půjčku projevit zájem sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodin denně, tedy non-stop. Vyřízení probíhá on-line, doba splácení je maximálně třicet dní a maximálně je možné požadovat půjčku do 12 500 Kč s tím, že poprvé dostanete maximálně 4 500 Kč.

CreditON.cz

Zahraniční společnost s hlavním sídlem v lotyšské Rize si zakládá na férový přístup ke svým klientům. Díky tomu dnes působí v několika zemích Evropy. Půjčí všem plnoletým občanům ČR, bez předešlých závazků ku společnosti. Maximálně je možné žádat až 20 000 Kč.

Ferattum

Jedná se o společnost, která je průkopnicí v oblasti mikropůjček na českém trhu. Navíc zde neplatí žadatel žádný úrok, k půjčce vždy náleží přesně daný fixní poplatek. Tato skutečnost ji vynesla oblibu v několika zemích Evropy, i mimo ní, kde působí. Společnost vznikla ve Finsku, a na českém trhu působí od roku 2005. Půjčku je možno vyřídit on-line, pomocí SMS a splatnost lze prodloužit až třikrát.