Doplňkové penzijní spoření AXA

By | 20.7.2013

S tímto doplňkovým spořením získáte pravidelný příspěvek na svůj osobní penzijní účet. Ke svému vlastnímu příspěvku získáte podporu státu i případnou podporu zaměstnavatele. Vaše peníze jsou navíc velmi efektivně zhodnocovány v účastnických fondech.

A co vše získáte? Získáte například příspěvek od státu, máte možnost odečíst si část peněz z daní, na smlouvu Vám může přispět i Váš zaměstnavatel, sami si určíte částku, jakou si chcete spořit a navíc pokud budete vlastníkem AXA CLUBU platební karty, budete spořit i při Vašich každodenních nákupech!

Mezi další výhody lze zařadit například i to, že můžete odstoupit od smlouvy či změnit výši částky, kterou si na účet budete posílat. Peníze Vám mohou být vyplaceny již 5 let před dosažením důchodového věku. Vaše úspory mohou být případně zděděny některým z Vašich příbuzných nebo osobou, která bude určena ve smlouvě.

Toto spoření může uzavřít osoba starší 18 let. Měsíční minimální příspěvek musí činit alespoň 100 Kč, nárok na státní podporu získáte až od 300 Kč měsíčně. Toto doplňkové spoření lze uzavřít pouze u jedné penzijní společnosti.